• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Бібліотека на сторінках періодичних видань

Книгоманія -2017
Нещодавно в затишних стінах дитячої бібліотеки відбулося яскраве дійство - III (районний) етап Все­українського конкурсу «Книгоманія- 2017».
Це особливий день для тих, хто не ліниться ходити-до бібліотеки, дружить з книгою, любить читати. За право брати участь у районному етапі конкурсу змагалися учні 6-7 класів шкіл міста та читачі сільсь­ких бібліотек району. Всі вони — активні читачі своїх бібліотек, які отримали звання «Суперчитач» своєї школи чи бібліотеки - це учні МНВК ЗОШ І-ІІІ ст. «Лі­цей «Ерудит», спеціалізо­ваної ЗОШ І-ІІІст. №5, ЗОШ І-ІІІ ст. №2, школи-інтернат «Обдарованість», бібліотек Летичівки, Аврамівки та Цибулева.
Змагання проходило в один тур. На початку кон­курсу учасники предста­вили членам журі свої чи­тацькі щоденники із запи­сами про 7-8 прочитаних книжок, які не входять до шкільної програми з укра­їнської чи зарубіжної літе­ратури. Кожен учасник, по черзі, розповідав про книгу зі свого списку, яку виби­рало журі, демонструючи розуміння тексту, вміння його аналізувати. Конкур­санти відповідали на запи­тання членів журі, прояв­ляючи свою ерудицію, ар­тистизм та креативність.
В результаті чесного змагання журі визначило найкращих.
Друге місце поділили між собою учениця 7-го класу із Цибулева Іщенко Олександра та учень 7-А класу МНВК «Ліцей «Еру­дит» Солод Богдан. III місце здобули - учень 7-го класу Манджула Вадим та учень 6-го класу Пруненко Іван Аврамівської ЗОШ 1-І І ст.
А переможцями кон­курсу стали учениці спеціалізованої ЗОШ І-ІІІ ст. №5 Мельничук Юлія (6-А клас) та Проценко Вікторія (7-А клас).
Дівчатка здобули по­чесне звання «Суперчитач району» і поїдуть в Черкаси в обласну дитячу бібліотеку на IV (обласний) етап кон­курсу і спробують вибороти звання «Суперчитач об­ласті - 2017» та головний приз конкурсу - поїздку до міста Львова на фестиваль дитячого читання «Книго­манія - 2017», який від­будеться 1-3 червня.
Колектив районної біб­ліотеки висловлює щиру вдячність за фінансову підтримку конкурсу народному депутату України Ан­тону Яценку та місцевому підприємцю Ігорю Світлишному, а також дякуємо всім бібліотекарям, вчите­лям, батькам за бездо­ганну підготовку до кон­курсу, а особлива вдячність конкурсантам - за знання і любов до книги.
Олена Матюшко, бібліотекар районної дитячої бібліотеки, газета "Наша Монастирищина" 6 квітня 2017 року.

Тисяча книг і одне літо
Прихід літа – це буяння зелені і квітів, це довгі теплі дні, це щедрі та ласкаві до кожної травинки й кущика сонце і земля, проте найбільше літо – найулюбленіша пора для школярів. Літній настрій, яскраві барви тішать око, адже розпочалися літні канікули, коли можна зробити стільки різних справ: погратися з однолітками, навідати бабусю і дідуся, поїхати до моря, грати у комп’ютерні ігри, читати книжки, дізнатися щось цікаве і незвичайне.
Тож, щоб канікули були радісними та незабутніми наша районна дитяча бібліотека гостинно відчиняє двері всім, хто хоче відпочивати, пізнавати і, звичайно читати.
1 червня в Міжнародний день захисту дітей, в книгозбірні розпочалися літні читання «У книг не має канікул» для учнів 2 – 9 класів. В цей чудовий період працівники книгозбірні активізували свою роботу по обслуговуванню юних читачів із пришкільних таборів. Саме тут, у бібліотеці, на книжкових полицях та сторінках періодики чекали юних відвідувачів найцікавіші книги та новини, а ще різноманітні ігри, забавки, конкурси, розваги та ін. А учасниками всіх дійств були діти з пришкільних таборів відпочинку «Сонечко» МНВК «Ерудит», «Грайлик» міська школа №5, «Здоров’ятко» міська школа №2 та «Калинка» школи №4. Вихованці таборів не тільки поповнювали свої знання, але й гарно відпочивали.
Цікаво та весело було проведено: свято дитинства «Нехай весь світ дивують нині, діти неньки-України», хвилину здоров’я «Ах і Ох у пошуках здоров’я», розважальна гра «Не сумувати, друзів звеселяти», бібліотечна мандрівка «Країною Казкаря», години народознавства «Зелене свято - Трійця», туристичний діалог «В дорогу вирушай – правила знай», еко-орієнтир «Обіймімо Землю красою і любов’ю», а ще можна було відвідати Інтернет – центр та помандрувати у віртуальному просторі, позмагатися на знання загадок, ребусів, кросвордів та ін.
Працівники бібліотеки раді кожному читачеві і запрошують всіх – весело та цікаво провести канікули. Тож читайте, відпочивайте, насолоджуйтесь літом!
П.Полонська, заступник директора по роботі з дітьми, газета "Зоря" 16 липня 2016 року.

Краєзнавчо-пізнавальна мандрівка:
«Подорожуємо. Читаємо. Відпочиваємо»
/Шевченківськими місцями Черкащини/
У цім краю земля до неба
А в росах світяться Тарасові сліди.
В Шевченкове, і в Будище, і в Моринці
Врочисто, мов до храму увійди…

А.Савченко

З початком літніх канікул, учні 7-Б та 6-А класу МНВК ліцею «Ерудит» під керівництвом класовода Наталії Володимирівни Харенко та організаторів подорожі працівників дитячої районної бібліотеки – заступника директора по роботі з дітьми Поліни Полонської, зав. організаційно-методичним відділом ЦРБ Людмили Пір’ян, здійснили незабутню подорож в Національний заповідник «Батьківщина Тараса Шевченка» створений в 1992 році.
Впродовж одного дня юним монастирищанам вдалось побувати у святих місцях для кожного жителя нашого краю: село Моринці – де народився наш славетний земляк Тарас Шевченко, відвідати та поклонитися могилі матері, яка подарувала життя генію нашого народу. Побувати в хаті діда по матері – Якима Бойка, напитися води із криниці до якої ходив Тарас, у дитинстві по воду, Шевченкове, в якому пройшло безрадісне дитинство майбутнього пророка України. Мали змогу відвідати дякову хату, де навчався грамоти малий Тарас. Також Будище, в якому жив та прислужував козачком у пана Енгельгардта малий Шевченко. А ще побували біля дуба-велетня в дуплі якого, за переказами, Тарас ховав свої малюнки.
Подорож продовжилась славетним Корсунем, який з повним правом носить у своїй сьогоднішній назві ім’я Шевченка – Корсунь-Шевченківський.
Діти із задоволенням прогулювались алеями парку, милувалися річкою Рось, відчували дух славного сина Черкаської землі, який неодноразово бував у цих місцях.
Під час мандрівки школярі слухали розповіді працівників бібліотеки про поета-земляка, художника, знайомилися з книгами Тараса Шевченка. А ще фотографувалися, залишаючи свої світлини про змістовну подорож напам’ять.
За цікаву, змістовну та незабутню подорож всі учасники мандрівки щиро вдячні приватному підприємцю Володимиру Солоду, який надав безкоштовний комфортабельний автобус і з ініціативи якого відбулася ця цікава подорож по мальовничих куточках рідної Черкащини.
П.Полонська, заступник директора по роботі з дітьми, газета "Зоря" 2 липня 2016 року.

Кращі читачі Монастирищини в Черкасах
До Міжнародного дня дитячої книги обласна бібліотека для дітей проводила конкурс книжкових відео оглядів «Фабрика вражень». Метою конкурсу було залучення дітей і підлітків до бібліотеки і читання, формування навичок роботи із сучасними медіа, створення альтернативи пасивному способу відпочинку дітей і підлітків, популяризації і розвитку нового виду змагань,формування літературних і художніх смаків юного покоління.
У конкурсі брали участь діти й підлітки віком від 6-ти до 16-ти років. До участі в Конкурсі приймались відеоролики зняті за допомогою відеокамери, цифрового фотоапарата, мобільного телефону тощо. Роботи оцінювалися за такими критеріями: змістовність, оригінальний сценарій, артистизм конкурсанта, літературна мова. Монастирищенську районну дитячу бібліотеку на Конкурсі представляла учениця 3-А класу ЗОШ №5 Петрук Наталія і отримала перемогу в номінації «Маленькі розумашки» за відеоролик по книзі Марії Микицей «Будинок, який умів розмовляти». За проявлений артистизм та креативність наша конкурсантка отримала від організаторів конкурсу грамоту і в подарунок цікаву книгу.
А ще, мені хочеться повідомити, що переможці 2-го етапу (районного) конкурсу «Книгоманія-2016» - учень 6-го класу МНВК ліцей «Ерудит» Солод Богдан та учениця 7-го класу ЗОШ №5 Джанінян Каріна достойно захистили наш район на 3-му етапі Конкурсу (обласному) потрапили у п’ятірку кращих (у своїй віковій категорії) та вибороли: Солод Богдан – 2 місце та Джанінян Каріна – 3 місце.
Колектив районної дитячої бібліотеки висловлює щиру вдячність всім конкурсантам, бібліотечним працівникам, вчителям, батькам, які підготували дітей та дали змогу своїм вихованцям показати свої здібності, любов до читання книг, знання та ерудицію .
П.Полонська, заступник директора по роботі з дітьми, газета "Зоря" 18 травня 2016 року

Книжковий світ – словами дітей
В березні 2016 року в районній дитячій бібліотеці відбувся 2-ий (відбірковий етап) Всеукраїнського конкурсу дитячого читання – «Книгоманія – 2016», в якому взяли участь 29 учнів 6 – 7 класів шкіл міста та району. Це активні читачі районної дитячої бібліотеки та сільських бібліотек: Аврамівки, Бачкурино, Івахнів, Княжої-Криниці, Копіювати, Коритні, Леськово, Матвіїхи, Летичівки, Лукашівки, Нового-Міста, Сатанівки, Халаїдово, Цибулева.
Кращих серед учасників конкурсу визначило журі у складі заступника директора по роботі з дітьми П.І.Полонської (голова журі); спеціаліст відділу культури і туризму А.І.Бевз; завідуюча організаційно-методичним відділом Л.А.Пір’ян; бібліотекар дитячої районної бібліотеки Т.П.Мороз та ведуча свята бібліотекар ДРБ О.О.Матюшко. На конкурсі був присутній начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Ю.М.Кудин.
Учасники конкурсу розповідали про свою улюблену книгу, її героїв та дивовижний світ відтворений у ній, а також відповідали на запитання журі, проявляючи свою креативність, ерудицію, артистизм. Серед конкурсантів було визначено 10 кращих учасників, які продовжили змагання на визначення переможців конкурсу, ними стали: Остапенко Тетяна (Княжа-Криниця); Іщенко Олександра (Цибулів); Проценко Вікторія (міська ЗОШ №5); Солод Богдан (ліцей «Ерудит»); Дмитрук Аріна (Бачкурино); Прилуцький Микола (Лукашівка); Головатюк Марина (Леськове); Джанінян Каріна (міська ЗОШ №5); Прудиус Наталія (ліцей «Ерудит»); Бондар Віктор (Летичівка). В результаті напруженої боротьби у формі тестування і письмових завдань, журі визначило 2-х переможців 2-го районного етапу конкурсу «Кращий читач року», ними стали: учень 6-го класу МНВК ліцей «Ерудит» Солод Богдан та учениця 7-го класу ЗОШ №5 Джанінян Каріна, які поїдуть до міста Черкаси в обласну дитячу бібліотеку на заключний 3 етап конкурсу і спробують вибороти звання «Найкращий читач області - 2016» та головний приз – поїздку до міста Львова на фестиваль дитячого читання «Книгоманія - 2016», яка відбудеться 13 – 15 травня 2016 року.
P.S. Ми раді повідомити, що переможці 2-етапу (районного) Конкурсу учень 6-го класу МНВК ліцей «Ерудит» Солод Богдан та учениця 7-го класу ЗОШ №5 Джанінян Каріна достойно захистили наш район на 3-етапі Конкурсу (обласному), потрапили у п’ятірку кращих та вибороли місця у своїх вікових категоріях: Солод Богдан – 2 місце та Джанінян Каріна – 3 місце.
Колектив районної дитячої бібліотеки висловлює щиру вдячність всім учасникам конкурсу, бібліотечним працівникам, вчителям, батькам, які підготували конкурсантів, та дали змогу своїм вихованцям показати свої здібності, любов до читання книг, знання та ерудицію. Окрема подяка Солоду Володимиру за безкоштовне перевезення учасників на Конкурс «Книгоманія - 2016» в місто Черкаси.
П.Полонська, заступник директора по роботі з дітьми, газета "Зоря" 16 квітня 2016 року

Рідна мова – в ріднім домі
/ До Міжнародного дня рідної мови/
«Спитай себе, дитино, хто ти є,
І в серці обізветься рідна мова;
І в голосі яснім ім’я твоє
Просяє, наче зірка світанкова

Д. Павличко
З 22 по 26 лютого в районній бібліотеці для дітей проходив Тиждень української мови, присвячений Міжнародному дню рідної мови. «Барвінкове розмаїття – мови рідної суцвіття» для учнів 1 -9 класів шкіл міста. Історія нашої мови надзвичайно трагічна і разом з тим повчальна. Мова наша витерпіла страшне лихоліття татарщини, пережила утиски Польщі, перенесла нападки Московщини, і про те, перегорівши, дійшла до нас, як криниця: чистою, свіжою, як пташиний спів – милозвучною, як Божий дар – святою.
Геніальні твори І.Котляревського, Т.Шевченка, П.Куліша, Лесі Українки, доводять, що українська мова є мовою великого і гордого народу.
День рідної мови – це відносно молоде свято, до календарів усього світу воно ввійшло тільки в 1999 році. На Тридцятій сесії генеральної конференції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний день рідної мови, а з 21 лютого 2002 року цей день відзначається і в Україні.
Протягом Тижня рідної мови в стінах дитячої книгозбірні було проведено ряд заходів, під час яких святково звучала українська рідна мова – запашна, співуча, милозвучна, сповнена музики і квіткових пахощів.
Для учнів 1 – 4 класів проведено мовний диво грай «Мов джерельна вода рідна мова моя» за книгами Ігоря Січовика «Мовограй», «Словограй» та Антоніни Мовчун «Мовні скарби». Маленькі мовознавці поринули у чарівний, барвистий світ рідного слова, познайомилися з золотими зернинками народної мови – злитками мудрості та чарівності. Ігри з буквами та словами, дотепні завдання, вікторини, ребуси та кросворди відчинили двері малечі у цікавий світ української мови. Також для цієї категорії читачів проведено мовознавчу мозаїку – « В ній материнська ласка та любов». Під час цього заходу маленькі відвідувачі декламували вірші, зачитували прислів’я та приказки, відгадували загадки, співали пісні рідною материнською мовою.
Учні старших класів (5-8) були учасниками історично-мовного екскурсу: «Мова - глибина тисячоліть», під час якого діти дізналися про долю рідної мови. Про те як вороги намагалися знищити українську мову, забороняли розмовляти рідною мовою. Дізнались де і коли почався відлік історії рідної мови, та народження традиції святкування Міжнародного дня рідної мови. Діти декламували вислови про українську мову, вірші українських письменників та власні, відгадували ребуси, кросворди та шаради, а завдячують своїй відмінній підготовці та знанням української мови наші юні читачі – учителю МНВК «Ерудит» Наталії Володимирівні Харенко.
Були влаштовані книжкові виставки та тематичні полиці: « О слово рідне! Пращура молитва!», « Рідна мова – то Шевченкове слово», « Ти велична і проста. Древня ти і вічно нова…». Діти з цікавістю знайомились з книгами та періодичними виданнями представленими на виставках.
Тиждень рідної мови пройшов в книгозбірні змістовно, цікаво та весело.
Тож збережімо духовний заповіт наших предків любити свою землю, любити рідне слово, як зберегли нам наші батьки й діти рідну мову в страшні часи лихоліть. Адже ми хочемо, щоб нас поважали, а для цього, як писав Б.Грінченко, насамперед треба бути українцями, думкою, мовою, ділом.
П.Полонська, заступник директора по роботі з дітьми, газета "Зоря" 12 березня 2016 року

У березні в районній дитячій бібліотеці відбувся 2-ий (відбірковий етап) Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Книгоманія-2016», в якому взяли участь учні 6-7 класів шкіл міста та району. Це активні читачі районної дитячої бібліотеки та сільських бібліотек із Аврамівки, Бачкуриного, Івахнів, Княжої Криниці, Копіюватої, Коритні, Леськового, Матвіїхи, Летичівки, Лукашівки, Нового Міста, Сатанівки, Халаїдового та Цибулева.
Журі у складі заступника директора по роботі з дітьми Поліни Полонської (голова журі), спеціаліста відділу культури і туризму Алли Бевз, завідуючої організаційно-методичним відділом Лариси Пір'ян, бібліотекаря Тетяни Мороз та ведучої свята бібліотекаря ДРБ Олени Матюшко визначило кращих серед учасників.
Учасники конкурсу розповідали про свою улюблену книгу, її героїв та дивовижний світ відтворений у ній, а також відповідали на запитання журі, проявляючи свою креативність, ерудицію, артистизм. Серед конкурсантів було визначено 10 кращих учасників, які продовжили змагання на визначення переможців конкурсу, ними стали: Тетяна Остапенко (Княжа-Криниця), Олександра Іщенко (Цибулів), Вікторія Проценко та Каріна Джанінян (МСШ N85), Наталія Прудиус та Богдан Солод (ліцей «Ерудит»), Аріна Дмитрук (Бачкурине), Микола Прилуцький (Лукашівка), Марина Головатюк (Леськове) та Віктор Бондар (Летичівка).
В результаті напруженої боротьби у формі тестування і письмових завдань, журі визначило 2-х переможців районного етапу конкурсу «Кращий читач року», ними стали: учень МНВК «Ерудит» Богдан Солод та учениця ЗОШ №5 Каріна Джанінян, які поїдуть до Черкас в обласну дитячу бібліотеку на заключний третій етап конкурсу і спробують вибороти звання «Найкращий читач області-2016» та головний приз - поїздку до Львова на фестиваль дитячого читання «Книгоманія-2016», який відбудеться 13-15 травня.
Колектив районної дитячої бібліотеки висловлює щиру вдячність всім учасникам конкурсу, бібліотечним працівникам, вчителям, батькам, які підготували конкурсантів, дали змогу своїм вихованцям показати свої здібності, любов до читання книг, знання та ерудицію.
Газета "Зоря" 16 квітня 2016р. Поліна ПОЛОНСЬКА, заступник директора по роботі з дітьми районної бібліотеки.


З 22 по 26 лютого в районній бібліотеці для дітей проходив Тиждень української мови, присвячений Міжнародному дню рідної мови. «Барвінкове розмаїття - мови рідної суцвіття» для учнів 1-9 класів міських шкіл. Історія нашої мови надзвичайно трагічна і разом з тим повчальна. Мова наша витерпіла страшне лихоліття татарщини, пережила утиски Польщі, перенесла нападки Московщини і про те, перегорівши, дійшла до нас, як криниця - чистою, свіжою, як пташиний спів - милозвучною, як Божий дар - святою.
Геніальні твори І.Котляревського, Т.Шевченка, П.Куліша, Л.Українки, доводять, що
українська мова є мовою великого і гордого народу. День рідної мови - це відносно молоде свято, до календарів усього світу воно ввійшло тільки в 1999 році. На Тридцятій сесії генеральної конференції ОНЕСКО було запроваджено Міжнародний
день рідної мови, а з 21 лютого 2002 оку цей день відзначається і в Україні. Протягом Тижня рідної мови в стінах дитячої книгозбірні було проведено ряд заходів, під час яких святково звучала українська рідна мова - запашна, співуча, милозвучна, сповнена музики і квіткових пахощів.
Для учнів 1-4 класів проведено мовний дивограй «Мов джерельна вода рідна мова моя» за книгами Ігоря Січовика «Мовограй», «Словограй» та Антоніни Мовчун «Мовні скарби». Маленькі мовознавці поринули у чарівний, барвистий світ рідного слова, познайомилися з золотими зернинками народної мови - злитками мудрості та чарівності. Ігри з буквами та словами, дотепні завдання, вікторини, ребуси та кросворди відчинили двері малечі у цікавий світ української мови. Також для цієї категорії читачів проведено мовознавчу мозаїку - «В ній материнська ласка та любов». Під час цього заходу маленькі відвідувачі декламували вірші, зачитували прислів'я та приказки, відгадували загадки, співали пісні рідною материнською мовою.
Учні старших класів були учасниками історично-мовного екскурсу «Мова - глибина тисячоліть», під час якого діти дізналися про долю рідної мови. Про те, як вороги намагалися знищити українську мову та забороняли розмовляти нею. Дізнались де і коли почався відлік історії рідної мови, та народження традиції святкування Міжнародного дня рідної мови. Діти декламували вислови про українську мову, вірші українських письменників та власні, відгадували ребуси, кросворди та шаради, а завдячують своїй відмінній підготовці та знанням української мови наші юні читачі - учителю МНВК «Ерудит» Наталії Володимирівні Харенко.
Були влаштовані книжкові виставки та тематичні полиці: «О слово рідне! Пращура молитва!», «Рідна мова - то Шевченкове слово», «Ти велична і проста Древня ти і вічно нова.. ». Діти з цікавістю знайомились з книгами та періодичними виданнями представленими на виставках.
Тиждень рідної мови пройшов в книгозбірні змістовно, цікаво та весело.
Тож збережімо духовний заповіт наших предків любити свою землю, любити рідне слово, як зберегли нам наші батьки й діти рідну мову в страшні часи лихоліть. Адже ми хочемо, щоб нас поважали, а для цього, як писав Б.Грінченко, насамперед треба бути українцями, думкою, мовою, ділом.
Поліна Полонська, заступник директора по роботі з дітьми районної бібліотеки.


Кiлькiсть переглядiв: 685

Коментарi